تبلیغات
جهان فوتبال - تمرین پنالتی زنی برای اولدترافورد و نیوکمپ

در والدبباس ، استرس بالاست . مورینیو این روزها بیش از هر زمان دیگری کار می کند چرا که می داند روزهای سختی در پیش است . رئال باید در فاصله هفت روز در نیوکمپ و اولدترافورد بازی کند ، دو نبردی که می توانند فصل رئال را تعیین کنند . مربی پرتغالی این بار نمی خواهد که هیچ چیز را به قضا و قدر واگذار کند . 

مورینیو دیروز به جز کاسیاس ، ژابی و بنزما که مصدوم هستند ، همه نفراتش را در اختیار داشت . بی تردید نبود این سه مهم بود اما باعث نشد که مربی پرتغالی برنامه ای که دلش می خواست را به هم بریزد . 90 دقیقه تمرین تاکتیکی پر فشار برگزار شد تا رئال آماده دو بازی با یونایتد و بارسلونا شود . 
بخش اول تمرینات روی پرس و ضد حمله اختصاص داشت یعنی الفبای کاری مورینیو در رئال مادرید . برنامه مربی پرتغالی ربودن توپ از حریف و روی آوردن به ضد حملات به سریع ترین شکل ممکن است . در نیوکمپ بی تردید این تاکتیک به شدت جواب می دهد . بارسلونا قرار است که مالک توپ باشد و اگر رئال یک لحظه توپ را برباید و گل بزند ، تیم مورینیو می تواند خیالش را بابت صعود تا حد زیادی راحت کند پس برنامه این است : ربودن ، دویدن و زدن ضربه نهایی . 
مورینیو از بازیکنانش خواسته که تمرکز کافی را داشته باشند . جای اشتباهی در مقابل دروازه حریفان وجود ندارد . به جز کریستیانو ، آمار گلزنی باقی بازیکنان در این فصل کاهش یافته و مورینیو می داند که در نیوکمپ و اولدترافورد هیچ اشتباهی جایز نیست . او بر سر بازیکنانش فریاد می زند :" بایئد گل بزنیم . " چرا که می داند این دو بازی می تواند کل آینده اش را به بازی بگیرد . 
مورینیو یک بازی یازده به یازده با حضور داور و کمک داور ترتیب داد تا بازیکنانش را کاملا با جو بازی آشنا کند . در یک طرف مورینیو از دیگو لوپز ، آربلوا ، په په ، کاروالیو ، مارسلو ، مودریچ ، ایسن ، کایخون ، کاکا و هیگوائین در ترکیبش استفاده کرد و در طرفی دیگر از آدان ، ناچو ، واران ، راموس ، کوئنت رائو ، خدیرا ، آلبیول ، دی ماریا ، اوزیل ، کریستیانو و موراتا . هیچ کدام از این تیمها قرار نیست که در نیوکمپ یا اولدترافورد بازی کند هر چند که بی تردید دی ماریا ، اوزیل ، کریستیانو و یک مهاجم ساختاری است که احتمالا مربی پرتغالی آن را می پسندد . 
دیرو زموراتا مهاجم نوک بود در کنار نفرات اصلی بود . شاید این باز هم هشداری برای هیگوائینی بود که قبل از تمرین با مورینیو صحبت کرد . ال پیپیتا در روزهای اخیر به شدت در والدبباس تمرین کرده و شاید بالاخره هفته بعد به او فرصت بدهد . 
مورینیو نمی خواهد که هیچ چیز را به شانس واگذار کند و حتی دیروز تمرین پنالتی را در دستور کار قرار داد . در هر دو بازی کوپا و چمپیونزلیگ شانس پنالتی زدن وجود دارد . غیر منطقی نیست که فکر کنیم ممکن است که یکی از این دو بازی به ضربات پنالتی کشیده شود . 
دیروز کریستیانو ، اوزیل ، خدیرا ، مارسلو ، واران ، آربلوا ، کوئنت رائو و اسین پنالتی زدند . سرجیو رامسو دیروز پنالتی نزد اما هفته گذشته این کار را کرده بود .تاریخ : پنجشنبه 3 اسفند 1391 | 09:17 ب.ظ | نویسنده : رضا تن زاده | نظرات