تبلیغات
جهان فوتبال - طالبی: می‌شد گروهمان سخت‌تر هم شود/ به نیجریه مثل یک بازی حذفی نگاه کنیم


سرمربی سابق تیم‌ملی می‌گوید به صعود تیم ملی بسیار امیدوار است و ایران باید برای صعود به بازی با نیجریه به چشم یک دیدار حذفی نگاه کند.

جلال طالبی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره همگروهی ایران با آرژانتین، بوسنی هرزگوین و نیجریه گفت: در مجموع گروهمان را بد نمی‌بینم. می‌شد که گروهمان سخت‌تر از این و راحت‌تر از این هم باشد. گروه ما مرگ نیست و فرض کنید که به جای بوسنی، پرتغال با ما هم‌گروه می‌شد. من فکر می‌کنم برای تیم دوم گروه، رقابت اصلی می‌تواند میان ما و نیجریه باشد. البته همیشه برخی اتفاقات خارج از تصور رخ می‌دهند اما من فکر می‌کنم گروه بدی نصیب ما نشد.

او افزود: نیجریه تیم فیزیکی خوبی است که از تجربه بالاتری در رقابت‌های جام جهانی نسبت به ما برخوردار است. آنها چندین بار برابر آرژانتین در رقابت‌های مختلف بازی کرده‌اند و این یک پوئن برای آنهاست که ما از آن بی بهره هستیم. ما از اینکه با بوسنی هم گروه هستیم می‌توانیم خوشحال باشیم. ما با آنها بازی کرده‌ایم و البته این به آن معنا نیست که آنها هیچ امیدی به صعود ندارند بلکه باید این را در نظر بگیریم که آنها هم خودشان را آماده کرده‌اند و با انگیزه بالا در رقابت‌ها حاضر می‌شوند.

سرمربی تیم ملی ایران در جام جهانی فرانسه ضمن ابراز امیدواری از صعود ایران به مرحله بعدی جام جهانی برزیل عنوان کرد: انسان با امید زنده است و نمی‌توان بدون امید زندگی کرد. ما بعد از سه دوره حضور در جام جهانی شانس خوبی پیدا کرده‌ایم و البته صعود در این گروه چندان هم راحت نیست. ما باید بوسنی را ببریم و تکلیف صعودمان را در بازی با نیجریه مشخص کنیم. من اطمینان دارم که بوسنی برابر نیجریه و آرژانتین شکست می‌خورد و ما باید به بازی با نیجریه مثل یک بازی حذفی نگاه کنیم.

طالبی در پایان از ضرورت برنامه‌ریزی برای صعود به مرحله بعدی جام‌جهانی سخن گفت و تصریح کرد: ما باید بازی‌های تدارکاتی خوبی برگزار کنیم و با تیم‌هایی بازی کنیم که شباهت به حریفان ما در جام‌جهانی دارند. می‌توان با اسپانیان و پرتغال به عنوان تیم‌های شبیه آرژانتین بازی کرد و در اروپا هم تیم‌های شبیه بوسنی زیاد هستند که می‌توان بازی را با آنها برگزار کرد. ما باید از تیم ملی حمایت کنیم و توقع‌ها را بالا نبریم. باید فشار را از روی بازیکنان برداریم و کمک حالشان باشیم. نباید به این فکر کنیم که اگر صعود نکردیم دنیا به آخر رسیده و من مطمئنم بازیکنان تیم ملی هم همه تلاششان را در این صورت به کار خواهند بست و تا موفقیت بزرگ، رقم بخورد.
طبقه بندی: اخبار فوتبال داخلی،
برچسب ها: طالبی، گروه، نیجریه،

تاریخ : شنبه 16 آذر 1392 | 08:50 ب.ظ | نویسنده : محمد عماد سلامی | نظرات